El ne feljetsük!

2009.11.12

Sokszor okot gondoz, a házi feladat. De miért is?

"Ha nem készítette el a gyerek, büntetést, beírást kap."
Nálunk nem rögtön. Van lehetősége pótolni. Ha többszöri nekifutásra sem sikerült pótolni, vagy egyre gyakrabban fordul elő, hogy elmaradt, akkor jeleznek a szülőnek. (azzal a céllal, hogy segítsenek...)

Ha ez sem segít, akkor az iskolában is be lehet pótolni az órák után...

Miért kell házi feladatot készíteni?
Mert az órán nem biztos, hogy rögzültek, és megszilárdultak a gyerkőcök fejében a tanultak. Vissza kell rá tekinteni, fel kell eleveníteni. A cél, hogy segítse a tanultak megértését, rögzítését, és nem az, hogy megutálja a gyerek a tanulást. A cél a tudás, nem a házi feladat készítése. A házi feladat eszköz, támogatás a tanuláshoz. De nem elég, ha az órán nem dolgozik valaki
Fölösleges, ha valakinek már a könyökén jön ki az egész tananyag.
A gyerekeknek az iskola a munkahelyük, és nem az otthonuk. Otthon ilyen kicsi korban lehetőség szerint pihenjenek, hogy másnap reggel ne fáradtan jöjjenek be az iskolába.

Nos, akkor nézzük, mi az aktuális HÁZI FELADAT (bejegyzés esti órákban 17-20ó)

2011.04.19.
Tavaszi szünetben minden gyereknek rendbe kell tennie az összes könyvét, füzetét. Pótolni a hiányzásokat.

Ha nincs pontos információ,itt sem, és az üzenő füzetben sem, lehet zaklatni a tanító nénit!
Vagy pedig élni lehet a pótlási lehetőséggel!